Szybkie leczenie pacjentów w Przemysłowym zespole opieki zdrowotnej

Pracując w przemysłowym zespole opieki zdrowotnej, możesz być narażony na sytuacje potencjalnie zagrażające życiu, które wymagają szybkiej reakcji i szybkiej dostawy. To nie jest prosta praca, w której po prostu siedzisz i obserwujesz, co się dzieje. Jest to również praca, która wymaga umiejętności pracy zespołowej i komunikacji – umiejętności, które są wymagane nie tylko w dziedzinie medycyny, ale także w innych dziedzinach nauki czy przemysłu.

Dziś wielu pacjentów cierpiących na różne schorzenia nie może być właściwie leczonych w szpitalach. Zwykła zmiana wyników badań laboratoryjnych nie pomoże im w poprawie. Często pacjenci ci nie są w stanie uzyskać żadnego kompleksowego leczenia z powodu braku czasu i środków. Istnieje potrzeba szybkiego leczenia, które przynosi natychmiastową poprawę przy minimalnym wysiłku i pieniądzach.

W nadchodzących latach zespoły opieki zdrowotnej będą miały coraz większe wymagania. Liczba pacjentów w Europie i na całym świecie rośnie. Wyzwaniem jest zapewnienie im wysokiej jakości, nowoczesnego sprzętu medycznego i dynamicznego środowiska.

Jednym z rozwiązań, które mogą w tym pomóc, jest sztuczna inteligencja (AI). Sztuczna inteligencja może pomóc monitorować stan zdrowia pacjentów i upewnić się, że otrzymują leczenie, gdy jest to konieczne. Może to ułatwić życie tym pracodawcom, którzy mają do czynienia z firmami, które codziennie zatrudniają pacjentów wymagających leczenia. Ma to również sens biznesowy, ponieważ oszczędza czas, który w przeciwnym razie zostałby poświęcony na ludzi zajmujących się opieką nad tymi pacjentami. Komputery pozwolą lekarzom poświęcić więcej czasu na pracę, zamiast zajmować się potrzebami zdrowotnymi pacjentów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Opieka zdrowotna to jedna z najtrudniejszych części działalności firmy. GDNŻ, dział ochrony zdrowia w firmie farmaceutycznej, boryka się z poważnym niedoborem lekarzy i pielęgniarek, a wielu pacjentów umiera. Sytuacja pogarsza się wraz ze wzrostem liczby ofiar wypadków, ataków terrorystycznych itp.

Branża opieki zdrowotnej wymaga szybkiej reakcji na przypadki pacjentów. W szpitalu lekarze i medycy mają stosunkowo niewiele dyżurów, a większa liczba pacjentów może oznaczać dla nich więcej obowiązków. Kierownictwo szpitala chce więc znaleźć rozwiązanie, które szybko poradzi sobie z takimi przypadkami – zastosowanie robotów. Jednak dostępność robotów jest ograniczona, ponieważ wymagają one odpowiednich licencji z kasy chorych i innych wymogów prawnych.

Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że nie ma konkretnych dowodów na to, jak leczyć pacjentów za pomocą robotów w zespole przemysłowej opieki zdrowotnej. Ta sekcja ma na celu ustalenie, co technologia automatyzacji może zrobić, aby poprawić leczenie pacjentów w zespole przemysłowej opieki zdrowotnej, biorąc pod uwagę fikcyjny scenariusz oparty na procesie, w którym robot pomaga lekarzom i medykom zaoszczędzić czas, dostarczając informacji dotyczących narzędzi diagnostycznych lub analizy popytu w krytycznym momencie.

Oczekuje się, że w 2014 roku ludność świata osiągnie 9 miliardów. Liczba ta znacznie wzrośnie w nadchodzących latach. Przyszłość medycyny będzie w dużym stopniu zależna od technologii i postępów w nauce, medycynie i systemach opieki zdrowotnej.

Rozwój techniki medycznej to nie tylko kwestia postępu technologicznego. Porusza również decyzje etyczne i kwestie prawne, ponieważ „technologia może rodzić nowe okrucieństwa, niszczyć ludzką godność i czynić ludzi mniej niż ludzie”.