W Gdańsku bez kolejek do lekarza

Jednym z głównych zadań zespołu opieki zdrowotnej jest zapewnienie opieki pacjentom, którzy jej potrzebują. Obejmuje to również produkcję literatury medycznej i historii z życia wziętych.

Blogi stają się coraz bardziej popularne w celu wyrażania informacji związanych ze zdrowiem, biorąc pod uwagę fakt, że można je udostępniać znacznie większej grupie odbiorców niż pojedyncze przypadki. Łatwo jest również tworzyć funkcje, artykuły itp. w czasie projektowania… bez konieczności pisania nawet jednej linijki kodu. Silnik blogowy odpala się szybko i pozwala nam publikować w bardzo krótkim czasie.

Pierwsze silniki blogowe były dość proste: składały się z kodu HTML i kodu zaplecza, które miały niewiele elementów interfejsu użytkownika (takich jak edytor tekstu lub dziennik), ale nie oferowały żadnych zaawansowanych funkcji, takich jak komentowanie, edytowanie lub publikowanie stron w innych witrynach, a także udostępnianie treści kanałów RSS

Miasto Gdańsk jest węzłem komunikacyjnym w północno-wschodniej części Polski. Jest dobrze znany jako jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi i gości wiele atrakcji kulturalnych i naukowych. Miasto było domem dla wielu różnych gałęzi przemysłu na przestrzeni lat, ale ostatnio jego sektor turystyczny ucierpiał z powodu upadku tradycyjnych gałęzi przemysłu.

Szacunki pokazują, że turystyka medyczna, która obejmuje zabiegi takie jak chirurgia plastyczna, fizjoterapia, stomatologia i usługi zdrowotne, osiągnie do 2020 roku 100 miliardów dolarów.

Gdańskowi to jednak nie wystarcza. Nie zawiera wszystkich rodzajów placówek, a tylko kilka konkretnych – brakuje go jeszcze w jednym obszarze: szpitali przyjmujących pacjentów z innych części Polski, których trzeba tam przewieźć w trybie pilnym lub tych, którzy potrzebują

W przyszłości pacjenci będą mogli odwiedzać swojego lekarza we własnych domach. Może to zmniejszyć potrzebę leczenia szpitalnego i wydłużyć życie.

Firma medyczna korzysta z asystenta pisania AI, aby napisać plan opieki dla pacjenta i jego rodziny, a także wygenerować listy leków dla każdego pacjenta. Wyniki są tak dobre, że ludzie inwestują w to narzędzie sztucznej inteligencji zamiast wracać do szpitala i płacić za drogie leczenie.

Wyniki wielu testów pokazują, że system może faktycznie zapewnić lepszą opiekę niż sam lekarz (wynik wynosi 90% bez interwencji specjalistów), oszczędzając przy tym znaczne koszty i czas, które w przeciwnym razie musiałyby zostać poświęcone na ekspertów ludzkich podczas dostarczania leczenie lub zarazki.

W gabinecie lekarskim jest kolejka, a w aptece kolejka. Pielęgniarka może szybko złożyć zamówienie w swoim smartfonie, a Ty od razu otrzymasz leki.

Autentyczna opieka zdrowotna jest dla Gdańska priorytetem i coraz ważniejsze staje się zachowanie konkurencyjności i utrzymanie reputacji miasta. Wydajny szpital na tym konkurencyjnym rynku można zbudować tylko dzięki silnemu, w pełni zintegrowanemu zespołowi opieki zdrowotnej.

Przeniesienie zarządzania opieką z lekarzy do IT. Szybka i przejrzysta komunikacja między pacjentami a ich szpitalem za pośrednictwem kanałów cyfrowych.

W ostatnich latach gdańska służba zdrowia przeżywa ogromny kryzys. Pacjenci czekają godzinami na wizytę u lekarzy. Cały system nie działa dobrze i brakuje personelu medycznego. Pokazuje też słabą jakość opieki w Polsce: gdańscy lekarze diagnozują pacjentów dłużej niż powinni, nie poświęcając wystarczającej uwagi treściom naukowym. Cały system opieki zdrowotnej wymaga remontu.

Gdańsk jest piątym co do wielkości miastem w Polsce i na Pomorzu. Od wieków jest znaczącym ośrodkiem politycznym i kulturalnym. I to jest dokładnie to, czego potrzebujemy, aby stworzyć wydajniejszy system opieki zdrowotnej – musimy znaleźć nowe sposoby rozwiązywania problemów dotykających dzisiaj ludzi.

Globalny sektor usług opieki zdrowotnej wzrósł z 27 miliardów dolarów w 2013 r. do 74 miliardów dolarów w 2018 r., z dalszym oczekiwanym wzrostem na poziomie 8% rocznie przez następne pięć lat, według brytyjskiej firmy konsultingowej IHS Markit „Healthcare Industry Forecast 2018”. Oznacza to, że od 2017 do 2022 r. nastąpi wzrost całkowitych wydatków na opiekę zdrowotną na całym świecie o 40% rocznie, przy spodziewanym rocznym wzroście całkowitych przychodów o 7% w tym okresie.

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o szpitalu, jest to, że nie ma kolejki. Nie ma czasu oczekiwania, jeśli masz spotkanie. Pacjent może skorzystać z leczenia w dowolnym czasie, miejscu i czasie. Oznacza to, że w tej branży nie ma pacjentów, a lekarze nie mają żadnej „mechaniki”, z którą mogliby pracować.

Kiedy idziesz do lekarza, lekarz już na ciebie czeka. A to akurat w Gdańsku. Są kolejki, czas oczekiwania, a nawet call center.